מאמרי גידול קנאביס

היכן למקם מערכת הידרופונית?

אחרי שבחר המגדל בגידול במערכת הידרופונית, עולה השאלה החשובה- היכן למקם אותה? ישנה חשיבות גבוהה למיקום מערכת הגידול היות והצמחים זקוקים לתנאים מסויימים בכדי להתקיים. ישנם כמה כללים פשוטים שמקלים את בחירת המיקום למערכת ההידרופונית ועמידה בהם מקלה את תחזוקה.

אז הנה כמה כללי יסוד חשובים

כלל ראשון וחשוב ביותר הינו מקור החשמל.
כידוע, יש צורך בשימוש במקורות חשמל לשימוש במערכת ההידרופונית, למשאבת המים, למנורות חימום וכדומה. חשוב להקפיד על מיקום החשמל, עקב הסכנה הקיימת בחשיפתם למים. מומלץ להשתמש בכבל מאריך עמיד במים- ולחבר לשקע רחוק מהמערכת. ניתן אפילו לדאוג להגבהה של הכבל, כל דבר שיתרום למניעת חשיפתו לנוזלים.

כלל שני שחשוב להקפיד עליו הוא בחירת מיקום מאוזן.
היות והמערכת ההידרופונית מבוססת על מים, וישנה חשיבות גבוהה לכמות המים במיכל, ישנה גם חשיבות לאיזון המערכת. חשוב להקפיד שהמערכת תהיה מאוזנת בכדי שמפלס המים ישאר אחיד ובכך צמיחת הקנאביס תהיה בצורה אחידה. חשוב לציין כי במידה וקו המים לא מאוזן יכולה להיווצר בעיה בחומציות (pH) המים במיכל עקב שאיבת אוויר דרך משאבות המים.

כלל שלישי וחשוב להליך גדילת צמח הקנאביס הינו החשיפה לאור.
על מנת שצמח הקנאביס יוכל לקבל את כמות האור הדרושה לו לצמיחה, יש להקפיד על מיקומו ביחס לחשיפה לאור. צמח הקנאביס זקוק לבין 5-6 שעות לפחות במהלך היום על מנת שיקבל את מלוא חומרי ההזנה להם הוא זקוק.
במידה ואין אפשרות לחשיפה מלאה לשמש, ניתן להשתמש בנורות חימום חזקות (נל”ג 600 וואט כדוגמה) ובכך לאפשר לצמח לקבל את כמות האור הדרושה לו.
במקביל, היות ובעונת הקיץ הטמפרטורות עולות ומגיעות לשיאן, כדאי למקם את הצמחים במקום בו יהיה חשופים לשמש רק במהלך שעות הצהריים ולאחר מכן יהיה עליהם צל. למרות שהצללה מורידה את אחוזי התנובה של הגידול, שזקוק לשמש, גם יותר מדי שמש וחום עלולים להזיק לו. לכן, דאגו להצללה ראויה שתכסה את הצמחים החל משעות אחר הצהריים לאחר השעה 15:00.

כלל רביעי וחשוב לא פחות הוא מקור המים.
היות ומערכת הידרופונית היא מערכת המבוססת על מים, ויש צורך בהחלפת המים במיכל בתדירות שלא תעלה על שבועיים, חשוב שיהיה מקור מים נקיים בקרבת מקום.

כלל חמישי אחרון וחשוב לא פחות, טמפרטורת המים.
היות ולטמפרטורת המים ישנה חשיבות גבוהה, ניתן לדאוג למעטפת למיכל המים עם חומר מבודד ובכך למנוע את התחממות המים בתוך המיכל על אף חשיפתו לשמש במהלך שעות רבות.

מאמרים נוספים

Back to top button
דילוג לתוכן