מאמרי גידול קנאביס

תחזוקה תמידית של מערכת הידרופונית

על מנת להגיע לתנובה הטובה ביותר של הצמחים הגדלים במערכת ההידרופונית, חשוב להקפיד על אופן תחזוקתה של המערכת. בכל זאת, ישנו קשר ישיר בין תפעולה לבין תפוקת הצמחים הגדלים בה, במידה והמערכת תתוחזק כמו שצריך, ניתן יהיה למנוע מחיידקים ומזיקים הגעה לצמחים וכמו כן, הם יקבלו את סביבת הגידול האידאלית בעבורם.
אז כיצד ניתן לתחזק מערכת הידרופונית בצורה הטובה ביותר לגידול הצמחים?

הנה כמה טיפים שיעזרו לכם

  1. חשוב לדעת, המערכת ההדרופונית שתקים עתידה להיות ה”בית” לגידול הצמחים שלך. עלייך לדאוג שמיקום המערכת וצורתה יאפשר את גדילת הצמחים בצורה הטובה ביותר תוך התחשבות בכלל האלמנטים הדרושים להם.
  2. חשוב להקפיד על טמפרטורת המים במערכת שלא תעלה על 29 מעלות צלזיוס. מומלץ להקפיד למדוד את המעלות בתדירות גבוהה, עקב שינויי טמפרטורה היכולים להיווצר מפעולות המשאבה, תנאי האקלים והחשיפה לאור.
    *אם כבר מדברים על החשיפה לאור, זהו נושא שחשוב לשים עליו דגש היות והצמחים זקוקים לכמות רבה של אור כדי לגדול אבל גם כמות גדולה מדי עשויה להיות מזיקה. חשוב למצוא את האיזון בין שעות החשיפה.
  3. חשוב גם לשים דגש על כמות המים שמכיל המאגר של המערכת ההינדרופונית. חשוב להקפיד לבדוק אותם בתדירות גבוהה.
  4. חשוב לדאוג לנקיון המשאבה המורכבת במערכת. לתנועת המים ישנה חשיבות גבוהה מאוד והיות והמים מכילים גם דשנים לצורך גידול הצמחים, היא עשוייה להיסתם. לכן יש להקפיד לבדוק את תקינות המשאבה ואת פעילותה, ולהקפיד לנקות אותה בזהירות במידת הצורך כדי לא להזיק לה.
    המשאבה עשוייה להיסתם גם על ידי שורשי הצמחים שנכנסים אל המסננים שלה. כדי למנוע פגיעה גם במשאבה וגם בגדילת הצמחים מומלץ לקצר את שורשיהם מעט במידה ואכן מגיעים לגובה המשאבה.
  5. חשוב לשים דגש על רמת החומציות -Ph המצוייה במים, ולדאוג לאזן אותה בהתאם להמלצות, כל צמח ורמת החומציות הדרושה לו. חומציות גבוהה מדי, כמו גם נמוכה מדי, עשויה להזיק להליך גדילת הצמחים.
  6. חשוב להקפיד על היגיינת בית הגידול לצמחים. במידה וישנם סימנים להיווצרות ירקת במיכל המים, חשוב לרוקנו ולמלאו מחדש כדי למנוע הזקה למערכת. כמו כן, חשוב לוודא את הרחקת המזיקים והטפילים מן הצמחים, ובמידה והם מצויים על הצמחים, לדאוג לדרכי הדברה על מנת לא לפגוע בתנובת הצמחים.

מאמרים נוספים

Back to top button
דילוג לתוכן