מאמרי גידול קנאביס

גידול ביתי למתחילים

כדי לצלוח את גידול הקנאביס הביתי, ישנם כמה אלמנטים חשובים שעליהם צריך לשים דגש: מים, אדמה, אור ואוויר.
היות והשאיפה מגידול ביתי של צמח הקנאביס היא הפקת תנובה גבוהה לשימוש, יש לתת לו את התנאים המירביים לצורך גדילתו.
אז כיצד מתחילים את הליך הגידול הביתי?
לפניכם רשימת השלבים החשובים, החל ממתן הדגש על אלמנטי הסביבה ועד הליך הגדילה החל מהנבטה ועד הקטיף.

האלמנטים עליהם חשוב לשים דגש

האלמנט המיושם הראשון הינו אוויר-אוורור:
חשוב לדאוג לסירקולציה מספקת של אוויר, לא יותר מדי ולא מעט מידי. במידה וצמח הקנאביס המיועד לגדילה יחשף לכמות גבוהה מידי של אוויר, הדבר עשוי לפגוע בהליך גדילתו ותפוקתו של הצמח. מנגד, אם לא יקבל כמות מספקת של אוויר, חמצן, גם אז עשוי הצמח לסבול בהליך גדילתו ואף להינזק.
לכן, חשוב להקפיד על מתן הכמות המספקת של חמצן המגיעה לצמח. במידה והגידול נעשה במקום מקורה, ניתן להציב מאוורר בעוצמה נמוכה שיאפשר את זרימת האוויר בחלל.

האלמנט המיושם השני הינו אדמה:
היות ויש סוגים שונים של זרעים להנבטה של צמח הקנאביס, יש צורך להתאים את סוג המצע המשמש לצורך הגידול. במקרה של אדמה, חשוב להקפיד על אדמה אוורירית.

האלמנט השלישי המיושם הינו מים:
חשוב להקפיד בכל מערכת השקייה על סינון נכון של המים. המים נחוצים ביותר להליך גדילת הצמחים, אך בכל זאת מהולים בלא מעט לכלוך וחומרים העשויים גם להזיק להליך הגדילה. אך שימוש יעיל במסנני מים פותר את הבעיה הזו בקלות.

האלמנט הרביעי המיושם הינו אור:
האלמנט הנ”ל הינו החשוב ביותר מבין כלל המוזכרים ויש לשים עליו דגש בהתאם.
האור הינו הכרחי להליך הגידול של הצמח בכל שלביו, ולכן עוצמת האור הנתונה בכל שלב היא מאוד חשובה.
ניתן לרכוש נורות מיוחדת המיועדות לגידול קנאביס שעוצמת האור שלהן מותאמת וייעודית לכך.

כעת, אחרי פירוט האלמנטיים הנדרשים למתן דגש למגדל המתחיל, נעבור לשלבי גידול הצמח, החל בהנבטה וכלה בקטיף.

שלב ההנבטה:
ניתן להנביט את זרעי הקנאביס בשתי דרכים. ניתן להשתמש במצע לח ממים, לא יותר מדי. כאשר מניחים את הזרעים על המצע ומאפשרים להם לספוג את החומרים המצויים במים ובכך לאפשר את הליך ההנבטה. ניתן גם לשתול את הזרעים באופן טבעי ולאפשר להם להתחיל את הליך ההנבטה. כבר כשהזרעים מגיעים לגובה של שלושה סנטימטרים, ניתן להעביר אותם למצע הנבחר לשתילה, דבר המוביל אותנו לשלב השני.
שלב השתילה:
במידה ובוחרים בגידול פנים, יש צורך להקפיד בשלב השתילה על בחירת כלי עם אופציית ניקוז טובה (בעל חורים בתחתית כדוגמה).
לאחר מילוי הכלי באדמה, שותלים את הזרעים שהונבטו כשהחלק השורשי שלהם כלפי מטה. יש להקפיד על הפרדה בשתילת הזרעים, להפריד בין הזרעים הנקביים לזכריים. חשוב להקפיד לא “לחנוק” את הזרע המונבט, לא להדק מסביבו את האדמה יתר על המידה ולא ללחוץ עליו את האדמה.
אחרי שתילת הזרעים, הם יתחילו בהליך הצמיחה שלהם, כלפי מעלה לכיוון האור.
שלב ההתאמה:
כבר אחרי שנשתלו הזרעים והתחילו בהליך צמיחתם, מהופעת העלים הראשונים יש להעביר בעדינות את השתילים לתוך מיכל גדול יותר, שיאפשר את צמיחתם בהתאם.
חשוב להקפיד על השקייה נכונה של הצמחים, להקפיד שהאדמה תהיה לחה אבל לא יותר מדי על מנת לאפשר לשורשים לקבל את מכלול חומרי ההזנה להם הם זקוקים. חשוב גם להקפיד לספק לצמח הגדל את שעות התאורה הנחוצות לו, כדי שיוכל להתחזק ולהניב תפוקה.
חשוב להקפיד שחשיפת הצמח לאור תהיה מוגבלת לשעות מסויימות, ושהצמחים הגדלים לא יהיו קרובים מדי למקור האור על מנת למנוע פגיעה בצמח.
שלב הקטיף:
שלב זה הוא השלב האחרון בהליך גדילת הצמח. על מנת לייבש את תפרחת הקנאביס בהתאם יש להקפיד על אוורור ולשים דגש על הלחות המצוייה בחלל.
לבסוף, חשוב להקפיד שאת התפרחת המיובשת יש לאחסן בכלים אטומים לאוויר.

מאמרים נוספים

Back to top button
דילוג לתוכן