מאמרי גידול קנאביס

גידול ביתי

גידול קנאביס רפואי

אחד הגידולים הנפוצים ביותר במרחב ההידרופוני הביתי, מלבד ירקות ופירות שגדלים בתנאים אופטימליים, הוא קנאביס רפואי – צמח מרפא שהנו יקר ערך יחסית, בעיקר בשל שוויו הגבוהה “ברחוב” עבור מטופלי קנאביס רפואי שמסיבות כאלה ואחרות נזקקים למינון שאינו ניתן להם על ידי משרד הבריאות. הסיבה בגינה גידול קנאביס רפואי במערכת הידרופונית הוא כה נפוץ, היא שמדובר בשיטה אולי היעילה ביותר למטרת גידול קנאביס רפואי, מה שהופך את תחום גידול הקנאביס לאחד המנועים הגדולים ביותר של תעשיית ההידרופוניקה בעולם כולו.

גידול קנאביס רפואי במערכת הידרופונית הופך את הצמח לאובייקט “צף” שאינו מקובע בצורה איתנה לשורשים בתוך האדמה אלא למעשה מקובע רק למחצה, בצורה שמאפשרת לשורשיו לספוח את המים וחומרי התזונה שמוזרמים במערכת. גידול קנאביס במערכת הידרופונית לא שונה בהרבה למראית עין מגידול קנאביס בעציצים רגילים, כלומר מרחוק זה ייראה לצופה הממוצע בערך אותו הדבר, אך ייחודם של העציצים ההידרופוניים – שמהווים את סוג המערכת הפשוטה ביותר – נמצא במה שקורה בתוכם, כלומר בתהליך ההידרופוני המחזורי שהן מבצעים.

גידול קנאביס רפואי במערכת הידרופונית – וכאן מדובר על כל סוגי המערכות ההידרופוניות שקיימות בשוק ואפילו בדגמים הזולים ביותר שלהן – מניב לעיתים רבות תוצאות טובות יותר מאלו שניתן להשיג באמצעים שגרתיים וללא שימוש בבסיס מערכת הידרופוני. לרוב, צמחים שגדלים במערכת הידרופונית נהנים מתזונה טובה ויעילה יותר, ונוטים לצמוח יותר הן לגובה והן לרוחב, ותוך כך להצמיח תוצאת רבה יותר כמעט תמיד. תוסיפו לזה את העובדה שבדרך כלל מדובר במערכות אוטומטיות שחוסכות לכם כמעט את כל העבודה וככאלה הן בעלות ערך מוסף משמעותי בשונה ממערכות גידול רגילות.

גידול הידרופוני ביתי

גידול קנאביס רפואי בבית

גידול הידרופוני ביתי של קנאביס רפואי, כלומר במרחב מוגבל ומבוקר בצורה מקצועית, מתבצע בעיקר בחממות קנאביס רפואי ברחבי הארץ שהחליטו זה מכבר לאמץ את המודל, לפחות לצרכי ניסוי מיוחדים למטרת השוואה מול היבולים הרגילים שגדלים לאור השמש.

חלק מהמערכות ההידרופוניות מיועדות אפילו לעבודה תחת כיפת השמיים, מאחר והם מכילות בעיקר את בסיסי המערכת שאחראי על ההשקיה וההזנה של הצמחים, בעוד התאורה, האוורור ושאר האלמנטים שנועדו כדי לדמות את סביבת הגידול הטבעית יכולים להיות מוחלפים בה בקלות ותוך הנבת תוצאות מקסימליות.

גידול הידרופוני ביתי של קנאביס רפואי מתבצע בדרך כלל בעזרת מערכות פשוטות ובסיסיות שכוללות לכל היותר מבנה מערכת מרכזי (“בריכה” או “מאגר”) וכן מספר עציצים מיוחדים המכילים מצע הידרופוני (למשל הידרוטון) ומחוברים יחדיו למערכת המים המרכזית.

מאמרים נוספים

Back to top button
דילוג לתוכן